درک بهتر کلمات با سمعک مغناطیسی

افرادی که به خوبی نمی توانند صدها را بشنوند و به نوعی می گویند صداهای واضح را نمی شنوند نیاز به داشتن سمعک دارند. اما دلیل اینکه افراد ناشنوا یا حتی کم شنوایان به خوبی نمی توانند صحبت کنند و خواندن و نوشتن آنها خوب نیست تنها به دلیل درک نکردن کلمات و آنچه که می شنوند می باشد. اما امروزه محققان دانشگاه لون بلژیک به همکاری دانشگاه مریلند آمریکا توانسته اند به کمک این افراد بیایند و نوعی سمعک مغناطیسی درست کنند تا بتوانند کلمات را درک کنند.

نحوه کار کردن سمعک

به واقع محققان یک کلاه مغناطیسی مغز ساخته اند که شامل ۶۴ الکترود مغناطیسی است و می تواند تمام سیستم عصبی شما را کنترل کند و علاوه بر این می تواند به شما کمک کند تا هنگام شنیدن اگر درک متقابل را انجام دهد به شما خبر دهد. البته این در حد یک فرضیه است و در حال انجام آزمایش که اگر با موفقیت انجام شود بسیار مفید می باشد.

کمک به دانش آموزان در یادگیری بهتر

اگر این سمعک عملی شود به واقع دانش آموزان می توانند از آن استفاده کنند تا هنگامی که سر کلاس هستند و به حرفهای معلمان خود گوش می دهند در صورت نفهمیدن و درک نکردن کلمات سریعا به آنها اطلاع داده شود. این باعث می شود تا طول یادگیری آنها به خوبی پیش برود.

وجود موج های مغناطیسی و الکترود در نوار مغزی استفاده می شد که برای اطلاع از میزان سکته مغزی و حتی میزان خواب هر شخص استفاده می شد اما حالا مشاهده  می کنید که محققان می توانند با آن اقدام به ساخت سمعک کنند تا از میزان درک افراد هنگام گوش دادن مطلع شوند.

امین جی چی اس فروشنده انواع دستگاه های ردیاب با قیمت مناسب و کیفیت خوب با نرم افزار فارسی رایگان تلفن واحد فروش : ۰۲۱۲۶۷۶۰۴۹۴-۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱

مترجم: فرشاد ذوقی

منبع : digitaltrends